Dokumenty

Zrób pierwszy krok do szybkiej rejestracji Twojego auta. Wypełnij formularz zamówienia, aby otrzymać pełną listę dokumentów niezbędnych do rejestracji pojazdu w Urzędzie Celno-Skarbowym.

 

Aby wszystko było dla Ciebie jasne, poniżej znajdziesz opis podstawowych dokumentów związanych z rejestracją auta:

 

UPL1

– dokument, który przesyłamy do odpowiedniego Urzędu Skarbowego. Taka czynność umożliwi nam zgłoszenie Twojego samochodu w Urzędzie Celno-Skarbowym.

 

AKCu

– dokument zawierający dane samochodu sprowadzonego z zagranicy. Dokument kierujemy do Urzędu Celnego. Na podstawie tego dokumentu dokonujemy zgłoszenia, a urzędnicy ustalają wysokość akcyzy.

 

Dane Pojazdu

– jest to dokument zawierający bardziej szczegółowe dane pojazdu, takie jak:
• Marka.
• Model.
• Rodzaj nadwozia.
• Rok produkcji.
• Przebieg.

Czasem wymagana jest także wersja wyposażenia. Dokument kierujemy do Urzędu Celnego.

 

Upoważnienie do Urzędu Celno-Skarbowego

– dzięki upoważnieniu reprezentujemy Cię, a więc załatwiamy wszystkie formalności w Urzędzie Celno-Skarbowym za Ciebie.

Upoważnienie ogranicza się tylko do spraw związanych z akcyzą samochodową i możliwości zgłaszania dokumentów AKCu. Upoważnienie jest jednorazowe, to znaczy, że jedno upoważnienie może być użyte do zgłoszenia jednego auta.

 

Potwierdzenie opłacenia akcyzy

– dokument generowany z odpowiedniego systemu administracji państwowej. Dokument potwierdza wpłatę akcyzy w odpowiedniej wysokości.

Potwierdzenie dołączymy do kompletu dokumentów, które od nas otrzymasz. Potwierdzenie będziesz musiał okazać podczas rejestracji auta w wydziale komunikacji.

 

Potwierdzenie przelewu akcyzy

– jako dowód wpłaty odpowiedniej kwoty do odpowiedniego urzędu przekażemy Ci potwierdzenie dokonania przelewu z banku. Gramy w otwarte karty – z nami wszystko jest jasne.

Masz pytania? Zainteresował Cię artykuł?

Copyrights: AkcyzaSamochodowa.pl